MACA Photo Gallery
2007 Fall Foliage Chess Fest
2007 State Team Championship
2007 State Championship
2006 Fall Foliage Chess Fest
75th Mass Open Scholastics
2006 State Team Championship
2006 Grade Championship
2006 State Championship
2005 Fall Foliage Chess Fest
New England Scholastic Chess Tournament on Battleship
2005 New England Scholastics
2005 New England Junior Singles
2005 State Championship
2005 Gus Gosselin / Mass Grade Championship
2004 National (Orlando)
2004 Fall Foliage Chess Fest
2004 State Team Championship
2004 State Championship
2004 Gus Gosselin / Mass Grade Championship
3rd New England Scholastic Championship
32nd Burger King
18th RI Burger King
Eastern Mass Opne (Milton) and Novice
Western Mass Scholastic Singles Championship
Holiday Team Challenge
2003 Nationals Grade Championship
15th RI Burger King
Fall Foliage Chess Fest
27th Burger King
26th Burger King

Search
Google
 The Web  MACA 
MACA Scholastics Photo Gallery: 2004 Fall Foliage Chess Fest
Click on the photo to see enlarged version. To request the photo in original size (high resolution), please send e-mail to webmaster@masschess.org with the photo number and description. We'll e-mail the requested photo to you in zip format.
  • I will fix the red-eye if you request the photo.
  • Sites like Ofoto or Shutterfly will let you upload / purchase print photos from digital format online.
1. High School Open Section (from left to right)
1st Place: Jacob Wamala
2nd Place: Joe Liang
3rd Place: Matthew Elkherj
2. Junior High Open Section (from left to right)
Reilly Nathans
1st Place: Jake Garbarino
2nd Place: Daniel Moraff
3. Age 11 & Under Open Section (from left to right)
3rd Place: Winber Xu
2nd Place: Stasik Popov
1st Place: Felix Yang
Lior Rozhansky
Front Row: Richard Han, Jesse Nicholas
4. Age 8 & Under Open Section (from left to right)
Nikhil Pandeti
1st Place: Michelle Chen
2nd Place: Ilya Yudkovich
3rd Place: Fangru Jiang
Liam Spurr
5. High School Under 1300 Section (from left to right)
1st Place: Kimleang Mom
2nd Place: Kevin Fisher
3rd Place: Alexandre Chagas
Steven Moore
6. Age 14U & Under 1000 Section (from left to right)
1st Place: Hanley Kui
3rd Place: Conor Mc Clintock
7. Age 14U & Under 1000 Section
2nd Place: Andrew Heim
8. Age 11U & Under 800 Section (from left to right)
3rd Place: David Kalen
2nd Place: Christopher Fay
1st Place: Ryan Meuth
9. Age 8U & Under 500 Section (from left to right)
2nd Place: Wesley Yang
1st Place: David Soolkin
Robert Francis
10. Age 8U & Under 500 Section
3rd Place: Alexander Kui
11.